Calendar

Check out our upcoming events…Sprawdź  nasze nadchodzące wydarzenia…

Jan
8
Sun
Wykład PUL – Dieta w Zapobieganiu Chorób Przewlekłych i Zachowaniu Zdrowia
Jan 8 @ 3:00 pm

PISZCZ-CONNELY ADD V2 Bigger size V1


 

Dieta w Zapobieganiu Chorób Przewlekłych i Zachowaniu Zdrowia

 

Małgorzata Piszcz-Connelly, MD FACP, Internista

Już Hipokrates podkreślał ogromna role naturalnych metod leczenia, role gimnastyki, masażu, hydroterapii, ale najbardziej cenił sobie i polecał leczenie poprzez zdrowe jedzenie. Zdrowa dieta może zawierać różne elementy odżywcze, często inne dla każdego z nas. Współczesna dieta składająca się z produktów wysoce przetworzonych z dużą ilością dodanego cukru wydaje się wielce niezdrowa i odpowiedzialna za choroby cywilizacyjne w tym cukrzyce, choroby nowotworowe, nadciśnienie. Warto porozmawiać na ten pasjonujący temat tak ważny dla każdego z nas.

 

Dr Malgorzata Piszcz-Connelly urodzona w Bydgoszczy, ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku i jest

Board Certified Internal Medicine (3 razy i MOC) i jest członkiem Wilderness Medical Society.

Prowadzi swoją przychodnię Millville Medical Center.

Jej dodatkowe zainteresowanie to leczenie wspomagające konwencjonalne terapie – dieta i leki ziołowe.

Jan
15
Sun
Koncert Kolęd, Marcella Kochańska Sembrich Female Chorus
Jan 15 @ 2:30 pm
Jan
22
Sun
Polish Heritage Society Meeting
Jan 22 @ 3:00 pm
Feb
5
Sun
Elections Meeting
Feb 5 @ 3:00 pm
Elections Meeting

Associated Polish Home will be holding their annual election meeting for the Executive Directors and Board Directors positions.

All active members are invited to attend.

Feb
18
Sat
Rock Koncert – Piwnica u Dziadka
Feb 18 @ 8:00 pm
Feb
19
Sun
Wykład PUL – Dokąd Zmierzasz Polonio?
Feb 19 @ 3:00 pm

2023 Worwa


Dokąd Zmierzasz Polonio ?

Grzegorz Worwa, dziennikarz, działacz Polonijny

Organizator i moderator paneli dyskusyjnych „Dokąd zmierzasz Polonio?”, do których zapraszał znane w Polonii postaci. Grzegorz Worwa zaproponował powstanie Rady Polonijnej, między organizacjami, która miałaby być́ ciałem reagującym na występujące problemy, głosem Polonii słyszanym także w Polsce. Echem propozycji było powstanie Rady Polonijnej przy konsulacie RP w Nowym Jorku. Temat ciągle aktualny jest przedmiotem uwagi prelegenta.

Grzegorz Worwa w rożnych latach pełnił funkcje prezesa fundacji Poland-USA Promotion i prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej na Long Island. Założyciel teatru dla dzieci i młodzieży „Wędrowniczek” przy ZPR w Krakowie. Współpracuje z wybitnymi artystami scen warszawskich, krakowskich. W Nowym Jorku realizuje swoją pasje śpiewania, z chórem Paderewski Festival Singers, występuje w Carnegie Hall, katedrze św. Patryka i innych miejscach. Redaktor naczelny magazynu społeczno-kulturalnego Aura, wydawanego w Nowym Jorku, dziennikarz w Naszym Radiu. Publikacje min. w Dzienniku Polskim, Nowym Dzienniku, Kurierze Plus, Kwartalniku Kulturalnym. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Foreign Press Association.

Feb
26
Sun
STAND-UP POLSKA
Feb 26 @ 2:00 pm

STAND-UP 2023

Stand-up Polska to grupa komików skupionych wokół idei komedii na żywo, fanów komedii żywej i komedią żyjących. Występują na deskach klubów i teatrów w całej Polsce. Przekładają swoje pomysły, przemyślenia i życiowe doświadczenia na język komedii, wplatając odrobinę absurdu bądź też niecodziennego, czarnego humoru.
Podczas wieczoru w Piwnicy U Dziadka wystąpią Bartosz Zalewski, Maciek Adamczyk oraz Paweł Chalupka.

Bilety:  GRAMX.COM

Użyj kod STANDUP żeby otrzymać 20% zniżki!

CONCERT IN HONOR OF FRYDERYK CHOPIN at SETTLEMENT MUSIC SCHOOL, PHILADELPHIA
Feb 26 @ 2:30 pm
Mar
18
Sat
Gosia Julia Maj w Piwnicy u Dziadka
Mar 18 @ 8:00 pm

IMG_0459

Gosia Julia Maj o muzykach, z którymi zagra w sobotę w Piwnicy u Dziadka:
MADISON RAST – BAS – Poznałam go jeszcze w 2016 roku. Urodził się i wychował w Północnej Karolinie i uczęszczał do prestiżowej North Carolina School of the Arts w Winston-Salem. Uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie wykonawstwa muzycznego i uczęszczał do szkoły podyplomowej na Uniwersytecie Virginia Commonwealth w Richmond w Wirginii. Tam uzyskał tytuł magistra w zakresie wykonawstwa jazzowego. Madison przeprowadził się do Filadelfii we wrześniu 1999 roku i obecnie wykłada w Bucks County Community College, UArts i Temple University. Regularnie występuje w klubach w Filadelfii i okolicach oraz często w Nowym Jorku. Madison grał z niezliczonymi muzykami znanymi zarówno w Nowym Jorku, jak i Filadelfii, w tym z Johnem Swana, Bootsie Barnes, Bobbym Watsonem, Orrinem Evansem, Mickeyem Rokerem, Terellem Staffordem, Barrym Harrisem i Jimmym Heathem.
ANTOINE DRYE –  jest TRĘBACZEM z Nowego Jorku. W swojej karierze współpracował z wieloma artystami, w tym między innymi ze swoim mentorem, Ellisem Marsalisem. Znamy się od wielu lat, będzie z 8 lat.
PANAGIOTIS ATHANATOS – grecki GITARZYSTA mieszkający w Nowym Jorku. Poznaliśmy się w Groningen 10 lat temu. Panagiotis Athanatos prowadził wiele małych zespołów na lokalnych koncertach i festiwalach, współpracując z wybitnymi muzykami greckiej sceny jazzowej (Spyros Panagiotopoulos). Jako sideman koncertował i nagrywał z różnymi piosenkarzami i instrumentalistami w Grecji i Wielkiej Brytanii. W 2015 roku przeniósł się do Groningen. Przeprowadził się do Nowego Jorku w 2017 roku i szybko stał się poszukiwanym muzykiem na scenie. Regularnie występuje w klubach jazzowych takich jak Smalls, Bar Next Door, Silvana itp.
MICHAEL MASTER – DRUMS – kolega ze szkoły, pochodzi z Lancaster. Wschodząca gwiazda sceny w Filadelfii, studiuje w Temple University i gra wielu zespolach i składach w Filadelfii.

Mar
19
Sun
PUL Lecture – Jak Rozumieć Malarstwo, Rysunek i Grafikę
Mar 19 @ 3:00 pm

Jak Rozumieć Malarstwo, Rysunek i Grafikę

 

Ryszard Druch, artysta grafik i satyryk

W multimedialnej prelekcji Mr Druch omówi podstawowe elementy budowy plastycznego dzieła dwój wymiarowego tzn. malarstwa, rysunku, grafiki i fotografii. Innymi słowy zapozna nas z przysłowiowym “ABC obrazu płaskiego”. Malarstwo, rysunek itd. tworzone są przez artystę świadomie i wedle określonych reguł, które z biegiem czasu (epok) ulegają zmianom, co też jest ważnym elementem wiedzy o sztuce. Prelegent będzie korzystał również z materiału ilustracyjnego z jego najnowszej książki autorskiej pt. “Kontrwizje: Rysunki, ilustracje, komentarze (1991-2022)”, którą będzie można nabyć po prelekcji.

Ryszard Druch jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. Zadebiutował jako rysownik w roku 1978; przyjęty do Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury w Warszawie w 1988.  Od 1991 na emigracji w USA, mieszka pracuje i tworzy w Trenton, NJ gdzie prowadzi Druch Studio. Twórca i nauczyciel prywatnego ogniska plastycznego „Akademia Sztuk Plastycznych” działającego od roku 2003, organizator Salonów Artystycznych promujących polską kulturę i sztukę. Autor ponad 1500 rysunków satyrycznych i karykatur portretowych oraz ponad 20 wystaw w Polsce. Za osiągnięcia artystyczne i promocję polskiej kultury w USA odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasług RP, a za osiągnięcia edukacyjne Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Autor dwóch książek i kilkudziesięciu artykułów prasowych.

druch 2023