Calendar

Check out our upcoming events…Sprawdź  nasze nadchodzące wydarzenia…

Mar
3
Sun
SPOTKANIE AUTORSKIE
Mar 3 @ 3:00 pm

Zapraszamy na kolejne spotkanie zorganizowane we współpracy z Przytuliskiem Literacko-Artystycznym.

Będzie to spotkanie autorskie z Ewą Zadrzyńską-Głowacką, dziennikarką, reżyserką i autorką opowiadań i słuchowisk.

„Arka na Manhattanie” to mieszkanie państwa Głowackich w Nowym Jorku gdzie w latach 80- i 90-tych schronić się mogli artyści z Polski, ale nie tylko.

Tam autorka spędziła ponad trzydzieści lat kolekcjonując dzieła sztuki i książki. Opis kolekcji Głowackich jest pretekstem do opowieści o życiu autorki.

Do zobaczenia!

Plakat-07.1-2

Apr
21
Sun
WYKŁAD PUL – Nie zapomnij o Mnie: Listy Jana Czyżewskiego a Auschwitz
Apr 21 @ 3:00 pm

Treścią wykładu będą wspomnienia o Janie i Antonim Czyżewskich, deportowanych do Auschwitz w sierpniu 1943. Po 80-ciu latach od tego tragicznego wydarzenia pozostały zdjęcia i listy przechowywane w rodzinnym archiwum. W jednym z nich Jan napisał „nie zapominajcie o mnie” – to duchowy testament dla O. Michała, który jest zobowiązany wypełnić.
Paulin Ojciec Czyżewski ukończył Wyższe Seminarium Duchowne na Skałce w Krakowie. Podczas studiów podejmował wiele inicjatyw duszpasterskich m.in. w Dziennym Ośrodku Adaptacyjnym dla osób niepełnosprawnych i Hospicjum Św. Łazarza. W 2004 otrzymał święcenia kapłańskie w Sanktuarium, Częstochowskim w Doylestown. Obecnie jest kapłanem w parafii Św. Biskupa i Męczennika na Manhattanie. Współpracuje z mediami w USA i Polsce.


listy jana 1

May
19
Sun
7th ANNUAL SPRING POLKA PARTY
May 19 @ 3:00 pm
Jun
29
Sat
ST. JOHN’S PICNIC
Jun 29 @ 2:00 pm